REKLAMA
Znaleziono 1242 wyników
Koreańska firma SungEel HiTech wybudowała pod Brzegiem Dolnym zakład recyklingu baterii i modułów litowo-jonowychartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma SungEel HiTech wybudowała pod Brzegiem Dolnym zakład recyklingu baterii i modułów litowo-jonowych
Koreańska firma SungEel HiTech wybudowała w Bukowicach pod Brzegiem Dolnym (powiat wołowski, województwo dolnośląskie) zakład zajmujący się odzyskiwaniem cennych pierwiastków ze zużytych baterii i modułów litowo-jonowych. Inwestycję do Polski, na Dolny Śląsk przyciągnęła inna firma z Korei Południowej – LG Energy Solution (dawniej LG Chem), która zajmuje się m.in. produkcją baterii i ma ambitne plany rozwoju w związku z coraz większą sprzedażą samochodów elektrycznych. Pod Wrocławiem, w Biskupicach Podgórnych, w gminie Kobierzyce posiada największy kompleks fabryk baterii do aut elektrycznych w Europie.
Green Capital wybuduje na Dolnym Śląsku jeden z największych wielkoskalowych magazynów energii w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Green Capital wybuduje na Dolnym Śląsku jeden z największych wielkoskalowych magazynów energii w Polsce
• Projekt w Lwówku Śląskim należy do największych realizacji magazynowania energii w Polsce i wpisuje się w konsekwentną strategię Green Capital w obszarze magazynowania energii
Atrium Promenada wzbogacą ofertę cukierniano-kawiarnianąartykuł
Pokaż artykuł
Atrium Promenada wzbogacą ofertę cukierniano-kawiarnianą
Jeszcze w grudniu główną aleję warszawskiej Promenady otuli aromat świeżo parzonej kawy, czekolady i słodkości. A to wszystko za sprawą nowych najemców: marki Grycan i Green Caffè Nero, które wzbogacą ofertę cukierniano-kawiarnianą najbardziej nowoczesnej i stylowej galerii po prawej stronie Wisły.
W woj. śląskim otwarty został nowy M Parkartykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim otwarty został nowy M Park
W województwie śląskim otwarty został nowy park handlowy. Tym razem w liczącym ok. 50 tysięcy mieszkańców Raciborzu. To kolejny obiekt sieci parków handlowych pod szyldem M Park, należącej do LCP Poland, part of M Core. Jest to jednocześnie już czternaste otwarcie M Parku w bieżącym roku.
Biurowiec Centralnego Biura Antykorupcyjnegoinwestycja
Pokaż inwestycję
Biurowiec Centralnego Biura Antykorupcyjnego
Wrocław, Śródmieście, Mieszczańska
[mazowieckie] Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domu Zeroenergetycznego Green Powerartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domu Zeroenergetycznego Green Power
W dniu 6 czerwca 2013 r. w podwarszawskim Józefowie miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia wę...
[Aglomeracja Wrocławska] Nie 800 a 2500 bezpośrednich nowych miejsc pracy dzięki wielkiej inwestycji LG Chem pod Wrocławiem!artykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Nie 800 a 2500 bezpośrednich nowych miejsc pracy dzięki wielkiej inwestycji LG Chem pod Wrocławiem!
Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami dzisiaj przedstawiono oficjalnie informacje o znaczący...
[Wrocław] Zobacz, wrocławski Green 2Day już rośnie!artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zobacz, wrocławski Green 2Day już rośnie!
Prace przy budowie Green 2Day, najnowszej inwestycji biurowej Skanska we Wrocławiu, nabierają tempa....
ANWIL z Grupy ORLEN zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych we Włocławkuartykuł
Pokaż artykuł
ANWIL z Grupy ORLEN zainwestuje prawie ćwierć miliarda złotych we Włocławku
ANWIL z Grupy ORLEN w ramach nowego projektu inwestycyjnego rozpocznie budowę gazowego źródła pary. Podpisana umowa o wartości prawie 250 milionów złotych pozwoli na wdrożenie bardziej ekologicznych rozwiązań, dzięki wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych kotłów. Nowa instalacja wraz z częścią istniejących źródeł pary zabezpieczy obszary produkcyjne spółki, ale również nową trzecią linię do produkcji nawozów.
[Białystok] EC będzie miała instalację do odazotowania spalinartykuł
Pokaż artykuł
[Białystok] EC będzie miała instalację do odazotowania spalin
25 listopada została zawarta umowa na budowę instalacji katalitycznego odazotowania spalin na kotłac...
[Warszawa] Apartamentowiec "Sabbia"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Apartamentowiec "Sabbia"
Warszawa, Bielany, Krzemieniecka 7
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce
Green Capital podpisał kontrakt na budowę wielkoskalowego magazynu energii elektrycznej (BESS) o mocy 80 MW i pojemności 320 MWh w Lwówku Śląskim na Dolnym Śląsku. Generalnym wykonawcą jest Electrum, polska firma specjalizująca się w realizacji i długoterminowym utrzymaniu projektów w sektorze zielonej transformacji. Uruchomienie instalacji planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.
Za 30 mln zł zostanie rozbudowana sieć wodociągowa w Kobierzycach i na południu Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
Za 30 mln zł zostanie rozbudowana sieć wodociągowa w Kobierzycach i na południu Wrocławia
W gminie Kobierzyce szykowana jest rozbudowa sieci wodociągowej. Zyska na tym także południowa część...
Pod Wrocławiem powstanie nowa, wielka inwestycja Panattoniartykuł
Pokaż artykuł
Pod Wrocławiem powstanie nowa, wielka inwestycja Panattoni
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie znów inwestuje na Dolnym Śląsku. Dewelo...
W woj. pomorskim rusza budowa jednego z największych magazynów energii elektrycznej w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W woj. pomorskim rusza budowa jednego z największych magazynów energii elektrycznej w Europie
PGE Polska Grupa Energetyczna zawarła umowę z LG Energy Solution Wrocław na budowę Magazynu Energii Elektrycznej w Żarnowcu o mocy 262 MW i pojemności ok. 981 MWh. Wartość umowy wyniosła 1,555 mld zł brutto. Zakończenie budowy przewidziane jest na drugi kwartał 2027 roku.
W porcie Świnoujście powstanie pierwszy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie terminali instalacyjnych dla morskich farm wiatrowychartykuł
Pokaż artykuł
W porcie Świnoujście powstanie pierwszy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie terminali instalacyjnych dla morskich farm wiatrowych
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oraz spółka ORLEN Neptun przedstawiły informację na temat postępów prac związanych z budową pierwszego na polskim wybrzeżu terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych. W trakcie wydarzenia omówiono także rolę portów morskich w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.
Końcowy etap budowy Morskiego Terminalu Przeładunkowego Grupy ORLEN w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Końcowy etap budowy Morskiego Terminalu Przeładunkowego Grupy ORLEN w Gdańsku
ORLEN zakończył montaż ośmiu zautomatyzowanych ramion nalewczych, o masie około 18 ton każde, które posłużą do przeładunku surowców i produktów między statkami i instalacjami rafinerii w Gdańsku. To kluczowy etap inwestycji Grupy ORLEN – budowy Morskiego Terminalu Przeładunkowego na Martwej Wiśle. Zaawansowanie realizacji tego projektu przekroczyło już 75 procent.
Z terminalu w Świnoujściu skorzysta kolejna firma. ORLEN Neptun z nową umowąartykuł
Pokaż artykuł
Z terminalu w Świnoujściu skorzysta kolejna firma. ORLEN Neptun z nową umową
ORLEN Neptun podpisał kolejny kontrakt na wykorzystanie infrastruktury morskiego terminala instalacyjnego w Świnoujściu. Na mocy porozumienia zawartego ze Smulders, odpowiedzialnego za produkcję wewnętrznych platform dla projektu morskiej farmy wiatrowej Baltica 2, w zachodniopomorskim terminalu Grupy ORLEN magazynowane i montowane będą stalowe komponenty farmy. Wcześniej spółka zawarła podobną umowę z Ocean Winds dla morskiej farmy wiatrowej BC-Wind. Świnoujście Offshore Terminal docelowo umożliwi instalację kilkudziesięciu turbin wiatrowych rocznie, stając się najważniejszym centrum instalacyjnym offshore wind w regionie Bałtyku.
[Łódź] C&W będzie zarządzać Green Horizon w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] C&W będzie zarządzać Green Horizon w Łodzi
Cushman & Wakefield, globalna firma doradcza z branży nieruchomości komercyjnych, została wybrana za...
We Wrocławiu, dzięki wsparciu LG Energy Solution, powstało nowe laboratorium elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu, dzięki wsparciu LG Energy Solution, powstało nowe laboratorium elektromobilności
Na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej, w stolicy Dolnego Śląska powstało nowe laboratorium elektromobilności. Jego uruchomienie było możliwe dzięki wsparciu firmy LG Energy Solution Wrocław, która przekazała na ten cel ponad 600 tys. zł.
REKLAMA